باد کردن باتری سرفیس

باد کردن باتری سرفیس ها یکی از موضوعاتی است که اغلب کاربران با آن رو به رو هستند و این موضوع می تواند مشکلاتی را برای آن ها به وجود بیاورد.

باد کردن باتری این دستگاه به کارکرد بسیار عالی مشهود هستند و در واقع یکی از نقاط قوت سرفیس های مایکروسافت به شمار می آیند می تواند به دلایل مختلفی رخ داده و البته فشار مشکلاتی را برای دیگر قسمت های دستگاه نیز به وجود بیاورد.

پس رعایت دقیق اصول نگهداری از باتری های سرفیس باید همواره مد نظر قرار بگیرد تا این دستگاه ها کمترین آسیب را از این نقطه ببینند.

ما در این مطلب در نمایندگی سرفیس قصد داریم عوامل موثر در باد کردن باتری سرفیس را مورد بررسی قرار دهیم.

 

عوامل موثر در باد کردن باتری سرفیس

باد کردن باتری سرفیس

دستگاه ها و لوازم دیجیتال که از طریق باتری عملکرد های مختلفی را ارائه می دهند همواره در معرض خراب شدن باتری به دلایل مختلف هستند.

هر کدام از این دستگاه ها دارای اصول خاصی برای نگهداری و مراقبت از باتری هستند که می تواند در سالم ماندن باتری و افزایش طول عمر آن بسیار تاثیر گذار باشد.

سرفیس ها به دلیل ساختار خاصی که دارند و می توان از آن ها به عنوان یک دستگاه دو در یک استفاده نمود، باتری بسیار قوی دارند که البته بر روی دستگاه نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و تا حد امکان باید از خراب شدن آن جلوگیری نمود.

با توجه به اینکه سرفیس ها در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند عوامل بسیار زیادی می تواند در باد کردن باتری آن ها و از کار افتادن آن تاثیرگذار باشد.

در ادامه در نمایندگی سرفیس به بررسی هر کدام از این عوامل و میزان نقش آن ها در عملکرد و باد کردن باتری سرفیس را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

شارژ و دشارژ باتری

یکی از عواملی که می تواند نقش و تاثیر بسیار زیادی در باد کردن باتری سرفیس ها و از کار افتادن آن شود، بیش از حد در شارژ ماندن دستگاه می باشد.

زمانی که باتری های سرفیس به حد انتهایی خود یعنی 100 درصد برای شارژ می رسند، باتری آن ها از مدار خارج می شود اما ادامه شارژ دستگاه می تواند باعث داغ شدن آن و در برخی از موارد دشارژ باتری شود.

این کار می تواند باعث خرابی باتری شده و در صورت تکرار می تواند عامل مهمی برای باد کردن آن باشد.

باتری سرفیس ها از نوع لیتیوم با ظرفیت های مختلف بوده و همین امر می تواند بر روی کاهش ظرفیت دستگاه و عملکرد نادرست آن تاثیر بگذارد.

 

استفاده از شارژر نامناسب و غیر اورجینال

باد کردن باتری سرفیس

یکی دیگر از عوامل مهم در باد کردن باتری دستگاه های سرفیس به استفاده از شارژر های نامناسب و غیر اورجینال بر روی دستگاه می باشد.

شارژر به عنوان اصلی ترین ابزار در شارژ دستگاه می تواند نقش مهمی در سلامت باتری داشته باشد.

زمانی که شارژر دستگاه به دلایل مختلف دچار مشکل شده و یا در رخی از موارد آن را با یک شارژر غیر اصلی تعویض نماییم، به دلیل عدم مناسب بودن آمپر خروجی برای باتری سرفیس، شاهد کاهش عملکرد دستگاه خواهیم بود.

این کاهش عملکرد می تواند در خراب شدن باتری نقش مهمی داشته و پس از مدتی باعث باد کردن آن شود.

 

دیگر عوامل موثر در باد کردن باتری سرفیس

باد کردن باتری سرفیس

یکی از عوامل مهم دیگر در خراب شدن و باد کردن باتری در این دستگاه می تواند ضربه خوردن به باتری باشد.

این کار می تواند باعث آسیب دیدن باتری دستگاه و همچنین کاهش کارایی آن و در نتیجه باد کردن باتری شود.

البته باد کردن باتری سرفیس ها می تواند یک دلیل عادی و معمولی نیز یعنی به پایان رسیدن طول عمر باتری داشته باشد.

هر کدام از باتری سرفیس ها یک طول عمر خاصی دارند و به صورت عادی چند سال بعد با عملکرد های مختلف به پایان عمر خود می رسند و باید برای تعویض آن ها با باتری های اصلی و اورجینال اقدام نمود.

 

باد کردن باتری چه مشکلاتی را برای سرفیس ها به همراه دارد؟

باد کردن باتری سرفیس

از مهم ترین تاثیرات خراب شدن و باد کردن باتری دستگاه سرفیس می توان به فشار بر روی قسمت هایی مانند تاچ و ال سی دی دستگاه، و خراب شدن و شگستگی قاب یا تاثیرات منفی بر روی مادربرد دستگاه اشاره نمود.

این تاثیرات منفی تا جایی می تواند ادامه داشته باشد که باعث شکسته شدن تاچ و ال سی دی دستگاه شود.

علاوه بر این قسمت های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه نیز می توانند به همین دلیل دچار آسیب و خرابی های جزئی و کلی شوند که می تواند هزینه های بسیار زیادی را به افراد تحمیل نماید.

پس اگر از باتری سرفیس ها درست و اصولی مراقبت نماییم، می توانیم باعث کاهش هزینه های جانبی تعمیرات و خرابی دستگاه شویم.

در صورتی که باتری دستگاه شما دچار خرابی شده و یا قصد تعویض آن با یک باتری اصلی را دارید می توانید از خدمات ویژه ی این مرکز استفاده نمایید.

علاوه بر این تعمیرات قسمت های خراب شده به دلیل باتری باد کرده نیز با به روز ترین تجهیزات و ابزار در سریعترین زمان توسط بهترین کادر تعمیرات انجام می گیرد.

2.5/5 - (10 امتیاز)

مطالب اخیر

No Comments

  پیام بگذارید

  این مرکز با هدف اولیه برطرف کردن تمامی مشکلات کاربران در زمینه ی استفاده از انواع مدل های مختلف سرفیس مایکروسافت تاسیس شده است.

  آدرس ما

  خیابان ولیعصر – تقاطع طالقانی

  مجتمع نور تهران واحد 8093

  88228701 – 88228799

  88228861 – 88228865

  ما را دنبال کنید

  Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید